Kable RTV do wszystkich instalacji

Więcej o kablach RTV na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez wydajnych instalacji nie sposób pobierać impulsu TV oraz internetowego. Jak nietrudno stwierdzić, głównymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie przesłanie informacji do kolejnych węzłów czy gniazd. Z uwagi na to, jak są one istotne, ekipy montujące instalacje starannie wybierają wykorzystywane przez siebie kable. Ich dobór może stać się źródłem niemałych problemów – przecież zależnie od warunków powinniśmy użyć odmiennych kabli. Istotna okazuje się także ich niezawodność, gdyż sieci muszą wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich typy są dostępne?

Przykłady użycia kabli RTV

Najchętniej stosowanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą transmituje się sygnały internetowe, telewizyjne czy połączeń telefonicznych. Jak nietrudno się domyślić, przewody światłowodowe jako nośnik informacji wykorzystują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Oprócz tego stosowane są także przewody koncentryczne, których używa się zazwyczaj do przesyłu sygnałów o niewielkiej mocy. Tego rodzaju przewody stosowane są przede wszystkim do transmisji danych do ostatecznych odbiorców.

Kable RTV – u kogozamówić

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego względu ekipy montujące tego typu sieci najczęściej stawiają współpracę z doświadczonymi dostawcami. Wybierając kable RTV od takiego dostawcy otrzymujemy pewność, iż składająca się z nich instalacja okaże się zawsze niezawodna. Najlepiej wybrać ten sklep, który sam wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Ważne okazuje się również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji i oferuje porady w razie trudności – wszak to producent powinien doskonale znać jego kable i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi założenie funkcjonalnej instalacji.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]