Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Więcej o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie TV jest teraz codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej herbaty oraz przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne lubią dzieci, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W szerokiej ofercie programowej każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Doskonałym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że korzystnym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a tym samym odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w wypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie dostępne?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wybranych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]