Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Znajdź biżuterię z turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, że często wykorzystują go jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem luksusu. Produkowane są z niego pierścionki, wisiorki oraz klipsy, które świetnie łączą się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor tego minerału w największym stopniu rzutuje kraj jego pochodzenia – na przykład turkusy importowane z Persji są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe względy estetyczne. Według części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Zapewne w ogromnym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem wytrzyma lata

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy także ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyściełanym miękką tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób rys.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]