Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Chcesz zamówić cyrkonie? Zobacz tu.

W zdobnictwie popularnie stosuje się niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii unikalnego wyglądu, znacznie podnoszą cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza klientów może pochwalić się najlepszymi skarbami w posiadanym zbiorze. Wymyślono naturalnie też alternatywne sposoby dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to materiały ozdobne nie występujące naturalnie w przyrodzie są produkowane w pełni syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić brylant. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać dowolne barwy lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, posiadają one naturalnie również inne przeznaczenia. Przykładowo, używa się je w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.