Srebrna biżuteria z ametystami

Dowiedz się, gdzie zamówić ametysty.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Kanadzie, Australii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.