kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki – dlaczego są tak popularne?

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców kolczyków surowiec. Nie może to oczywiście zaskakiwać, gdyż naprawdę ma wiele dobrych stron. Jego ceny są dużo mniejsze niż wielu innych kruszców, a jest kruszcem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i długo nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są również cenione z uwagi na bezpieczeństwo ich używania – znacznie zmniejszają bowiem ryzyko wystąpienia zakażeń. Jako że są naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla poszukujących ponadczasowej oraz solidnej biżuterii, warto powiedzieć kilka zdań na temat tego, w jakich sklepach je nabyć i jak dbać o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – kilka wskazówek

Fantazja designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich wszyscy wyszukamy propozycje dla siebie – zarówno fani tradycyjnych rozwiązań, jak i panie, które bardziej lubią eksperymentalne projekty. Przed kupnem konkretnych kolczyków dobrze więc zorientować się, co proponują nam poszczególne sklepy. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będzie zakup online – tym bardziej, jeśli zamierzamy znaleźć oryginalne wzory srebrnych kolczyków.

Srebrne kolczyki – jak je czyścić?

Mimo wielu plusów, srebro posiada pewne wady. Najistotniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po jakimś czasie śniedzieją. Możemy tego uniknąć regularnie myjąc je specjalnymi środkami oraz trzymając w zamkniętych pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie używajmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, gdyż mogą uszkodzić delikatny metal.