Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz kupić srebrne wisiorki, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra są zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką szmatką albo wrzucić do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra należy użyć ciepłej wody z solą, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią porysować fakturę.