Wyjątkowy topaz mistyczny

Dowiedz się, gdzie kupić mistyczny topaz.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru nietrudno pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – barwy

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się także w pracy. Ważna okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że prościej możemy dobrać ozdoby do swojego stroju.