baseny, baseny kąpielowe

Baseny kąpielowe do użytku domowego

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa lub pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc kluczowe do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także ogród bądź halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]