Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Sprawdź, gdzie zamówić domy z drewna Kraków.

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Dlatego coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, alergików i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]