Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Na domygoralskie.com/technologie.html zlecisz budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z wykonanych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii prezentują się naprawdę ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niesamowita atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i bardzo kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie popularne także w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, należy zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]