Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Potrzebujesz sklejki Peri? Wejdź na http://tinyurl.com/y4ttkkhq.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jednakże zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki znajdują również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]