Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Najczęściej używa się ich w przypadku wylewania ścian betonowych – wtedy są one konieczne do tego, by należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się także podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie otworów na okna, drzwi i bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami albo desek drewnianych, która po rozebraniu może zostać użytkowana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – wielu inwestorów i wykonawców wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się ze sklejki, drewna bądź metalu, a także łączyć w sobie dwa albo trzy materiały. Zwykle jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę łączą belki, narożniki, łączniki i głowice ze stali lub aluminium.

Wynajem szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy na co dzień parające się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku brygad, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wznieść pojedynczy obiekt. Zakup wszystkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie lepszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]