Wypożyczalnia szalunków – kto skorzysta z jej usług?

Sprawdź ofertę wypożyczalni szalunków.

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, lecz łatwo zaobserwować również wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na duże koszty nie zawsze firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się również dbałość o korzystającego z usługi – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]