Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Kup akcesoria szalunkowe na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były zamocowane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je kupić w przystępnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]