Zastosowanie podpór szalunkowych

Więcej informacji o podporach Peri.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni typ używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]