Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Na digitalownia.pl znajdziesz więcej szczegółów o Photoshop digital painting.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX wieku próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Mając świadomość tych realiów duży odsetek młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego narzędzia do malarstwa cyfrowego korzystają obecnie twórcy

Jest kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie game developerów oraz ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akrylowymi, farbami akwarelowymi lub gwaszem. Digital painting zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać ważne techniki wykorzystania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]