Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany food pairing.

Pomimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych połączeń smaków, nie znaczy to, że parowanie ze sobą potraw, które na pozór kompletnie się wykluczają, nie może przynieść interesujących i, co ważne, pysznych rezultatów. Odkrywamy to raz za razem. Ogromne oddziaływanie na nasz smak miało z pewnością możliwość zakupu nieobecnych dotychczas w naszym kraju produktów oraz otwarcie się na obce tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi nikogo już nie zaskakuje. Osoby, które zagustowały w niebanalnych fuzjach smaków nierzadko podejmują własne eksperymenty i na własną rękę poszukują coraz to bardziej niezwykłych kombinacji. Aby te jednakże dały wyczekiwane efekty, trzeba najpierw zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – łączenie aromatów w zgodną, nieprzeciętną całość

Jeżeli pragniemy, żeby nasze kulinarne przygody naprawdę były przyczyną ekscytacji oraz pozwalały odnaleźć nowe smakowe doznania, trzeba działać zgodnie z regułami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są wyłącznie instrukcjami, których należy przestrzegać, aby aromaty wiążą się w nieprzeciętną, a jednak zgodną całość. Najlepiej zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uchodzą za zupełnie do siebie niepasujące. Wszelkie wytyczne food pairingu są jednakże dokładnie przemyślane i poparte głęboką wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości danych składników w stosowanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko jedzenia, ale też napojów (w tym alkoholowych).

Food pairing polega na dużej fantazji oraz instynkcie

Food pairing wymaga dużej fantazji oraz instynktu, jednakże to nie one okazują się najważniejsze. W większym stopniu jest istotna znajomość ilości przeróżnych substancji w ingredientach potraw, jak również tego, jak reagują one z innymi składnikami. Zatem rozsądną decyzją będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez zawodowego szefa kuchni – głównie dlatego, iż podzielenie się elementarną wiedzą trwa mniej więcej kilkanaście godzin.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]