Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Więcej informacji o mass collect uzyskasz tutaj.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację przelewów. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie mass collect jest tak naprawdę stosunkowo proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich ID. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty bądź standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a zarazem na wyeliminowanie możliwych omyłek nieraz przytrafiających w czasie tej czynności.

Czy warto wdrożyć usługę mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (mają ją między innymi mBank i wybrane banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, również takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie bieżące śledzenie spływu należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]