Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Kliknij tu jeśli potrzebujesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze są gotowi sumiennie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom od rachunkowości, otrzymamy pewność, że ewentualne kontrole US nie zakończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto również napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie cennikiem usług – dziwnie niskie ceny usług często zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]