Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Co warto wiedzieć o Himalaje wycieczka?

Łańcuch Himalajów razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to dużo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, bowiem częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]