Gdzie wybrać się na skitury?

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę skitur w rozsądnej cenie.

Większa część turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół tylko po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – przeznaczone wyłącznie dla obeznanych w górach osób

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych sztampowym odpoczynkiem w góralskim domku i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają doznawać ich czaru w trakcie stosunkowo intensywnych, jednak ogromnie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych nart oraz butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów skitur są bezspornie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez problemu poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni jedynie do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, która trasa będzie adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze poradę od instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]