Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Pełna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów zachęcają głównie niesamowite krajobrazy, sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda powoduje, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się także zakupić leki zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – używanie środków odpędzających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]