Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej - uzupełnij swoją wiedzę!

Góry są niesamowite, ale także niebezpieczne. Właściwie co parę tygodni, a szczególnie w okresie, gdy urlopowicze masowo odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego przeszkolenia porwały się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Zatem tym, którzy lubią wysokie góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszą drogą, aby pozyskać niezbędną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego władania czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się konieczne w razie najrozmaitszych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie omawia też reguły poprawnego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako realizator wypraw w pasma górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które najczęściej nie przekraczają 6 osób. Skutkiem tego zdobywanie nowych umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]