Najlepsze do zwiedzania miejsca w Małopolsce

Miejsca do zwiedzania w Małopolsce. Dowiedz się więcej na https://tinyurl.com/243drboo.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, legendarne i nowe, ale z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce / Ładne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej legendarne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz też uznanych alpinistów oraz himalaistów.