Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktywnych wyprawach? Doskonale trafiłeś! Wejdź tutaj.

Istnieją dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś szczególnego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne szykują nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie długoterminowych przyjaźni – wyprawy dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną poznać różne rejony świata i naszego kraju z całkowicie innej perspektywy. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie dozna z pozycji komfortowego leżaka na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych doświadczeń to dodatkowo perfekcyjna szansa, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, bo w szeregu przypadków łączy się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania mechanizmów przeżycia na danym terenie. W czasie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się korzystania z czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie lawiny. Wypada również wspomnieć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na wycieczkach dla aktywnych poznasz egzotyczne regiony

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w trakcie wycieczki do Nepalu bądź na Wyspy Komodo.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]