Kosmetyki do makijażu oczu i brwi – przybliżamy ich zastosowanie

Jeśli chcesz zamówić kosmetyki do makijażu oczu, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl.

Prezentacja podstawowych kosmetyków do makijażu oczu oraz brwi

Zaakcentowane oczy to ważny etap aplikacji makijażu. Warto zacząć go od zastosowania dopasowanej bazy pod cienie. Baza zapobiega gromadzeniu się cieni w fałdzie powieki i jest niezmiernie pomocna, szczególnie jeżeli borykamy się z przetłuszczającą się lub opadającą powieką. Ponadto baza balansuje koloryt cery, czyli ukrywa zaczerwienienie i widoczne żyłki, przedłuża żywotność makijażu oczu, oraz wzmacnia kolory cieni do powiek. W asortymencie sklepów z kosmetykami znajdziemy kosmetyki w płynie, w kredce lub w słoiczku, zatem bez problemu można wybrać te, które odpowiadają naszym osobistym upodobaniom.

Do naniesienia najłatwiejszego makijażu oczu potrzebne są cienie do powiek. Zależnie od upodobań można kupić skomponowane przez producenta palety cieni bądź samodzielnie wybrać ich odcienie spomiędzy licznych dostępnych pojedynczych wkładów do palet magnetycznych. By przełamać monotonię makijażu oczu, m.in. uwydatnić kształt oka oraz zagęścić wizualnie rzęsy, użyj eyelinera lub kredki do oczu. Jeżeli natomiast wolisz nosić sztuczne rzęsy, to polecamy pociągnąć cienką kreskę na powiece, która ukryje ich pasek. Oprócz tego eyelinery oraz kredki umożliwiają optyczne wymodelowanie oka, zaokrąglając bądź wydłużając je.

Finalnym elementem makijażu oczu jest aplikacja maskary do rzęs. Możemy kupić te wydłużające rzęsy, zwiększające ich objętość lub o ciekawej barwie.

Jeśli uwielbiasz błyszczenie w makijażu, to rekomendujemy sięgnąć po pigmenty do makijażu. W momencie nanoszenia pigmentów powinno się pamiętać o odpowiedniej bazie lub kleju, by pigmenty się natychmiast nie wykruszyły.

W nawet skromnej kosmetyczce warto posiadać płyn Duraline. To przydatny produkt, zwłaszcza jeśli korzystamy z kosmetyków w żelu przykładowo pomad do brwi albo eyelinerów w słoiczku, które nierzadko przysychają. Płyn Duraline można też wykorzystać z cieniami do powiek.

Łatwy makijaż brwi i oczu – nie trzeba posiadać setek kosmetycznych produktów

Do naniesienia prostego makijażu brwi i oczu nie potrzebujesz zawodowych umiejętności ani astronomicznej liczby kosmetycznych produktów. Oczywiście,pociągnięcie regularnej kreski eyelinerem wymaga drobnej wprawy, jednak już cienie, przede wszystkim te błyszczące, można bez trudu nakładać palcami. Liczy się tylko to, by w wykonanym makijażu czuć się pewnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]