Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Wejdź tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta druku 3D FDM.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana głównie do inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego w technologii DMLS, PolyJet, FDM, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także możliwość wykorzystywania materiałów w ogromnej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, bardzo cienkich ścianek, wyrazistych konturów oraz wygładzonej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]