chrzciny kraków

Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Dla rodziców chrzciny są pierwszą istotną familijną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, dlatego też troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudne, w szczególności jeżeli na imprezę zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. W tym artykule przeczytasz kilka porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Przygotowanie chrzcin – możesz wskazać oczekiwany prezent dla swojego dziecka

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach dziecka, niekiedy nawet tego samego dnia, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, w związku z tym jest organizowany z reguły parę miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to szczegółowe przemyślenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Wybierając w parafii termin sakramentu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie gości, a także przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą jechać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach warto zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do określenia jaką liczbę osób finalnie będziemy gościć. Nie bójmy się też poinformować, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście na ogół skupiają się na zabawkach, lecz rodzicom więcej radości dadzą praktyczne prezenty, jak chociażby fotelik do auta, kocyki dla dziecka czy zestaw ubrań.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny urządzano na ogół w mieszkaniu rodziców dziecka, dlatego nie każdy obecny podczas obrzędu w świątyni był gościem odświętnego przyjęcia. Dzisiaj wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców jest już standardem. Analizując propozycje lokali, w których można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą rewelacyjnie ozdobione pomieszczenia, ale również współpracują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań pasującą do charakteru imprezy oraz który zapewni kompetentną obsługę biesiadników. Jeśli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, warto wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się pośród zieleni, a rodzina bądź fotograf wykona przepiękne zdjęcia. Znaczący jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, podobnie jak późniejszy powrót gości do zarezerwowanego hotelu lub domu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]