Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Zamów deskę panelową na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż potem mogą pojawić się problemy z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]