Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Kup antenę telewizyjną.

W ogromnej większości domów dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest obecnie naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Warto pamiętać, że pod uwagę powinno się brać mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]