Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Zainteresowany shuttersami w sypialni? Zajrzyj tu.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można użyć także w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, a także przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Dlatego więc wypada zadbać, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale równocześnie przytulny. Dowolność zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala np. na całkowite jego zaciemnienie, jeśli pragniemy obejrzeć coś w telewizji, lub jego delikatne ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwe czyszczenie

Opcja regulacji przenikania światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów zimą przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Ponadto okiennice typu shutters tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdach zasłon, a ich utrzymanie jest niesłychanie łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w kuchni, w pokoju dziecka czy w łazience.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]