Chroń swoje cenne monety kolekcjonerskie – o kapslach do monet

Zobacz, gdzie kupić kapsle do monet.

Wartość kolekcjonowanych przez miłośników numizmatyki eksponatów może zwiększyć się tylko wtedy, jeśli zachowają się one w przyzwoitym stanie. Jak zatem ochraniać zarówno mniej cenne, ale też dość rzadkie monety? Polecamy specjalne pudełka i kapsle.

Kapsle do monet – ogranicz ryzyko uszkodzenia swoich numizmatów

Kolekcjonerzy mają zadowolenie nie tylko z gromadzenia monet, ale dodatkowo z ich segregowania, oglądania bądź okazywania innym miłośnikom numizmatów. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki monety, zwłaszcza okazu w stanie menniczym wybitego z plastycznego kruszcu (m.in. ze srebra), może być przyczyną jej uszkodzenia. Z tej przyczyny poleca się umieszczać cenniejsze numizmaty w plastikowych kapslach na monety, które dostępne są w kilkunastu wielkościach odpowiadającym wymiarom popularnych monet kolekcjonerskich. Kapsle produkuje się z tworzywa sztucznego o wysokiej przezroczystości, i choć nie trzeba się z nimi męczyć przy zamykaniu i otwieraniu, są one szczelne i starannie osłaniają monetę przed szkodliwym oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach numizmatycznych dostępne są dwa typy kapsli do monet – okrągłe oraz kwadratowe, z piankowym wkładem dostosowanym do ułożenia na nim numizmatu o konkretnej średnicy. Niesłychanie ważny jest staranny dobór wielkości kapsla do szerokości monety, ponieważ to unieruchomi ją wewnątrz pojemniczka i ograniczy ryzyko uszkodzenia jej rewersu, awersu, a też rantów.

Pudełka na monety – ochroni akrylowe kapsle oraz tekturowe holdery

Kapsle są znakomitym sposobem zabezpieczenia numizmatów, ale jak łatwo oglądać kolekcję, gdy jest w nich schowana? Polecanym rozwiązaniem jest nabycie pudełka na monety od tej samej firmy, której kapsli już używamy. W takim pudełku ustawiamy kapsle w wyodrębnionych przegródkach. Można w nich także składować monety w tekturowych holderach – tych zmieści się tu zdecydowanie więcej niż plastikowych kapsli. Pudełka i kapsle do monet od renomowanych producentów zdołają efektywnie ochraniać okazy nawet przez okres 15 lat!

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]