Więcej o urządzeniach do drenażu limfatycznego na https://carepump.pl.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.
Sprzęt do masażu uciskowego – pobudzenie cyrkulacji chłonki
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody rękaw naciska na kończynę, wspomagając tak krążenie chłonki. Jest wiele zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Kompaktowy sprzęt CarePump do presoterapii w domu
Duże możliwości użycia aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez przeszkód można zabrać je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi niewydolność serca czy stany zapalne, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]