Meble z litego drewna – długotrwała inwestycja

Aktualny asortyment sklepu z drewnianymi meblami przejrzysz na rabwood.sklep.pl.

Żyjemy w czasach kiedy także w małych miastach bez problemu można pokazać na mapie lokalizację popularnych sklepów meblowych. Ich oferta jest często tak ogromna, że wchodząc do takiego salonu można w kilka chwil zaaranżować każde pomieszczenie. Jednakże meble ze znanych sieciówek wykonane jest przeważnie z łatwych w obróbce i lekkich płyt MDF. Rzadko są one tak mocne oraz ładne jak meble dębowe, opracowane przez profesjonalistów pracujących w manufakturach stolarskich i wytworzone z dbałością o najmniejszy element.

Meble drewniane – wyposażenie na dekady

Kupno mebli wyrabianych taśmowo ciężko określić zakupem na lata. Meble z większości sieciówek już po paru latach będą wykazywać poważne przejawy eksploatacji: zawiasy zaczną świszczeć, okleina imitująca drewno odklei się na rogach, a tył z cienkiej sklejki szybko się złamią lub wypaczą. To nie meble naszych babć i dziadków, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie w zasadniczo nienagannym stanie. Meble z drewna litego w dzisiejszych czasach nie są rzadkością na rynku, aczkolwiek nie wyróżniają się takim wzięciem, gdyż taniej, szybciej oraz łatwiej jest nam kupować w sieciówkach. Oczywiście, kupujący bierze pod uwagę, iż meble z litego drewna zwykle kosztują nieco więcej i, gdy wykonywane są na zamówienie, niekiedy czeka się na nie nawet parę tygodni. Jednakże w zamian za to zamawiający kupuje mebel, który będzie służył dziesięciolecia, jeśli będzie o niego poprawnie dbać. A utrzymanie w dobrym stanie wyrobów z litego drewna wcale nie wymaga dużego nakładu pracy.

Wyroby z litego drewna – komponują się z różnymi trendami aranżacyjnymi

Oprócz wysokiej trwałości wyroby z litego drewna posiadają również masę innych walorów, co sprawia, że nadal są rekomendowane i promowane przez popularnych projektantów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o prostym designie nadają pomieszczeniom elegancję. Meble drewniane wnoszą ciepło łączone z ogniskiem domowym oraz akcentują przywiązanie ich posiadacza do przyrody. Lite drewno znakomicie komponuje się z licznymi trendami aranżacyjnymi, w związku z tym komoda lub stolik kupiony do pokoju w stylu vintage można będzie bez problemu wpleść za jakiś czas w inny, przykładowo loftowy wystrój. Co istotne, nawet jeśli właściciel zapomni o okresowej pielęgnacji mebli, wyroby z drewna litego w większości przypadków można stosunkowo łatwo odświeżyć.

Siedziba firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]