Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Szukasz listw drewnianych? Skieruj się na ten adres.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli i zabezpieczają dolne partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]