Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

W tym miejscu znajdziesz shutters.

Projektując wystrój wnętrza, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Charakterystyka shuttersów

Nadrzędną cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek domowników. Wytwarza się je z PCV, listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się najczęściej na oknach, jednakże doskonale sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale większa część z nas z pewnością w kinie bądź na ekranie telewizora, ponieważ tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w USA i w Australii.

Ozdobne okiennice typu shutters nadają pomieszczeniom bardzo atrakcyjny wygląd

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale wyglądają, ale mają także przydatne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować użycie energii słonecznej: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, by umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie luksusowy wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Warto także podkreślić, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez wykorzystania żyłek, co właściciele psów i kotów czy rodzice dzieci, które poplątać wystające sznurki, uznają na pewno za kolejny plus.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]