Świeczniki solne oraz ich właściwości lecznicze

Więcej szczegółów o solnych świecznikach.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ale czy wiesz, że podobne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i kolorach i sprawdzają się kapitalnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól charakteryzuje się różowym odcieniem, który dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, czyli ma indywidualny charakter.

Jak działają świeczniki solne?

Świeczniki solne stanowią ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, idealną do relaksu czy romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, że poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony minusowe przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz, drobnoustroje czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości zdrowotne świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta czy gabinet. Warto jednak pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]