Worki foliowe z polietylenu – różnice między LDPE i HDPE

Więcej o workach foliowych do skrzynek e2 na https://globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to surowiec, bez którego życie w XXI w. nie byłoby takie samo. Produkuje się z niej zarówno worki wykorzystywane w mieszkaniach, jak i produkty foliowe, z których korzysta się między innymi w sektorze spożywczym.

Worki foliowe do pojemników E2 – wytrzymałe na temperatury poniżej zera

Polimer etenu, inaczej polietylen, stosowany jest w szerokim zakresie w produkcji przemysłowej. Najbardziej rozpowszechniona jego postać to przypuszczalnie worki na śmieci. W ich produkcji używa się zarówno polimer etenu o dużej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE wyróżnia się większą odpornością mechaniczną oraz wytrzymuje wysokie temperatury, ale jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu wykonuje się m.in. wytrzymałe worki na śmieci. Natomiast LDPE jest przezroczysty, bezwonny oraz stosunkowo miękki, a przez to niesłychanie giętki. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, ale w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Sprawdza się to w przemyśle spożywczym, zwłaszcza tam, gdzie składuje oraz dostarcza się zamrożone artykuły. Dla branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso E2 dostosowane do pojemników w kilku rozmiarach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem powinny dysponować certyfikatami dopuszczającymi je do styczności z produktami żywnościowymi.

Jednorazowe peleryny dla branży fryzjerskiej oraz inne produkty foliowe

Z polimeru etenu wyrabia się też wiele innych produktów dla różnorodnych branż przemysłu. To np. transparentna folia pakunkowa, różnego rodzaju pojemniki, zakrętki, a nawet solidne żyłki oraz żagle. Jest to także tworzywo, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, zaprojektował antystatyczne, przezroczyste peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny produkowane są z folii LDPE w pięciu kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w postaci praktycznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Siedziba firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]