Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Jeśli szukasz aparatów do ultradźwięków, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, wiązadeł, blizn czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]