Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/ odnajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o laserowej korekcji wzroku.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w rozmaitych zawodach czy wygoda na co dzień – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieprzerwanie wzrasta, na co wpływ ma zapewne doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz bardzo małe ryzyko możliwych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, bo są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum można uzyskać imponujące efekty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie pulsy światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a zarazem redukuje zagrożenie uszkodzenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad wzroku przemawia sporo czynników. Kluczowe to przede wszystkim niska inwazyjność, efektywność, precyzja i nikłe zagrożenie powikłań. Wypada napomknąć też o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, że w poniektórych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza choroby oczu jak np. zaćma, nieukończony 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]