Jak wykorzystuje się aparaty do fali uderzeniowej?

Zobacz wyposażenie terapia falą uderzeniową na https://www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko używana w kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą skutecznością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej nadzwyczaj precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak kolano skoczka, tzw. łokieć tenisisty, bóle w okolicy bioder czy zapalenie ścięgien. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak to działa?

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co pozwala na prowadzenie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]