Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Chcesz kupić aparaty do magnetoterapii? Skieruj się na ten adres.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia redukuje także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy również modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]